ESPRESSO

 • Tanzania Mwankumbi AA (250g)

  45,00 
  Kawa jest wypalona nieco jaśniej niż nasze standardowe ziarno z Brazylii, choć wciąż to pełna, słodka, zbalansowana kawa.  Ziarno ma oznaczenie AA, czyli najwyższej jakości w zbiorze (wielkość, równe sortowanie). Polecamy pić jako dłuższe, new-schoolowe espresso robione w proporcji 1:2,5 lub 1:3. Raczej bez mleka. Będzie też znakomite do kafetierki, jako long black 😉

  Obróbka: myta

  Region: Mbeya

  Szczepy: SL28, N39, kent, blue mountain, typica

  Producent: spółdzielnia Mwankumbi AMCOS

  Punktacja SCA: 83,25 pkt. SCA.

  W filiżance: herbatniki maślane, jagody, cytrusy.

 • Brazylia Santo Inacio

  35,00  / 250g

  Ziarna z obrabianej na sucho Brazylii powoli stają się tradycją w naszym menu. Ten produkujący prawie połowę światowej kawy kraj ma olbrzymi potencjał – oprócz słabych i średnich ziaren przemysłowych kryją się tam także prawdziwe perełki. Od jakiegoś czasu współpracujemy z niewielkim polsko-brazylijskiem importerem i szukamy takich cukierków. Tym razem mamy – na wyłączność w Polsce – kawę z Santo Inacio, jednej z czterech farm progresywnego agronoma-biznesmena Luiza Monguiloda.

  Kawa jest certyfikowana Rainforest Alliance/UTZ.

   

  Obróbka: natural

  Producent: Luiz Augusto Pereira Monguilod

  Szczepy: yellow bourbon

  Punktacja SCA: 84,75 pkt.

  W filiżance: słodkie, pełne i stosunkowo ciężkie espresso. Nugat z nutkami anyżu i marcepanu. Z mlekiem – słodki migdał. 

 • Brazylia Cerrado (1000g)

  110,00 
  Nasza podstawowa kawa do espresso. “Podstawowa” nie oznacza, że słaba. To raczej kawa klasyczna, dla mniej odważnych kawoszy. Mało kwasowości, nieco ciemniejsze palenie, choć wciąż nie jest to włoski styl. Dobra także do ekspresów automatycznych, które dozują nieco mniej kawy.
  Obróbka: natural
  Region: Minas Gerais
  Producent: NuCoffee
  Szczepy: yellow bourbon
  W filiżance: kakao, karmel, cynamon
  Uwaga! Ta kawa jest dostępna tylko w opakowaniach kilogramowych!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart